تهران چه رنگی چه می شود؟ دربی 92

ـــــــــــــــــــ 3 فوریه , 2021 داخلی,ویژه ـــــــــــــــــــ

تهران چه رنگی چه می شود؟ دربی 92

تا ساعاتی دیگر دو تیم مطرح پایتخت، پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه آزادی رو در روی هم صف آرایی میکنند و باید دید که در نهایت تهران چه رنگی چه می شود؟ نتایج اخیر هردو تیم علی رغم تغییر سرمربی در نیم فصل بسیار درخشان بوده و این خود نوید یک بازی جذاب و دیدنی را به هواداران می دهد.

فرم هر دو تیم بسیار عالی است و هر دو تیم با پیروزی پای به شهرآورد تهران گذاشته اند. هر دو تیم در بازی آخر خود به مصاف تیم های نفتی خوزستانی رفتند که در نهایت نیز موفق شدند با حداقل اختلاف رقبای سخت کوش خود را شکست دهند.

فرم خوب هر دو تیم در شرایطی است که هر دو تیم بر روی نیمکت خود در تعطیلات نیم فصل تغییراتی را شاهد بودند. هر دو تیم فصل را با دو مربی خارجی شروع کردند و حالا با دو مربی داخلی به مصاف هم می روند این در حالی بود که نتایج هر دو مربی خارجی، نتایجی قابل قبول و بعضا عالی نیز بود؛ به هر حال فوتبال ایران است و ماجراهای خاص خود.
یک سوال مهم

معمولا برای بازی های دربی این جمله کلیشه ای به کار می رود که ” بازی دربی شرایط خاص خود را دارد ” تا شرایط و کیفیت نا مطلوب احتمالی بازی را به نوعی توجیه کنند ولی حقیقت این است که امروز هر چقدر هم شرایط بازی خاص باشد هر دو تیم نیاز به سه امتیاز بازی دارند و هر دو مربی باید این سوال را از خود بپرسند که آیا شرایطی بهتر از این هم برای بردن رقیب وجود دارد؟
حمله یا دفاع

هر دو تیم هم حمله را خوب می فهمند و هم دفاع را. استقلال الریان را در قطر با 5 گل پشت سر گذاشت و گلی دریافت نکرد و پرسپولیس تراکتور کهکشانی با دو گل بدرقه کرد و دروازه اش نیز بسته ماند. برد پرسپولیس در آبادان نیز از آنجایی مهم و سخت تلقی می شود که نفت در ورزشگاه خانگی خود تیم های بزرگی را زمین گیر کرده که نمونه بارز آن سپاهان قدرتمند و مدعی است که با چهار گل در آبادان سخت مجازات شد.

به طور خلاصه آماری از بازی پیش رو در زیر به معرض نمایش قرار داده ایم.


 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.