یونایتد 2 – چلسی 0؛ منچستر هم سوپرمن دارد!

ـــــــــــــــــــ 3 فوریه , 2021 خارجی,ویژه ـــــــــــــــــــ

یونایتد 2 – چلسی 0؛ منچستر هم سوپرمن دارد!

دیشب ( دوشنبه 28 بهمن ) دو تیم مطرح منچستر یونایتد و چلسی در قالب هفته 26 لیگ برتر انگلستان به مصاف هم رفتند که در نهایت یونایتد با دو گل به برتری رسید.

 

شروع متعادل

بازی را هر دو تیم با احتیاط شروع کردند و جسته و گریخته روی دروازه حریف خود حملاتی انجام میدادند. مارسیال و باتشوایی ابتدای بازی از فرم خوبی برخوردار نبودند و موقعیت ها را یکی پس از دیگری برای تیمشان از دست می دادند. البته نا گفته نماند فرم باتشوایی تا انتهای بازی به همین شکل باقی ماند و موقعیت های خوبی را از دست داد.

مارسیال؛ گل برای منچستر

یک دقیقه بعد از اینکه مارسیال در برخوردی در میانه میدان صورت کریستینسن را خونی کرده بود، آرون ون بیساکا از سمت راست توپ را بعد از دو توسرتوپ زیبا در مقابل ویلیان به روی دروازه چلسی ارسال کرد. مارسیال از گرد راه رسید و قبل از کریستینسن توپ را روانه دروازه کرد و کاری از دستان کابایرو هم بر نیامد تا بازی یک بر صفر به سود منچستر شود. این اولین ضربه در چهارچوب بازی بود! در حالی که تعداد شوت های دو تیم به عدد ده می رسید.

نیمه دوم

هنوز 12 دقیقه از بازی نگذشته بود که چلسی مجبور به تعویض کانته شد. نیمه دوم نیز با تغییر کریستینسن برای چلسی آغاز شد. ضربه مارسیال به صورت این مدافع، او را مصدوم کرده بود و کورت زوما به جای او وارد بازی شد. چلسی مطابق انتظار بازی را بهتر شروع کرد و در صدد جبران گل حملاتی را بر روی دروازه منچستر تدارک دید. این حملات منجر به گل برای چلسی هم شد ولی وی ای آر گل را مردود اعلام کرد.

اولین گل مردود

دخیا ضربه دروازه را بلند به سمت چپ خود ارسال کرد. جیمز چلسی بالاتر از ویلیامز توپ را با سر از میدان به بیرون فرستاد. در حالی که بازیکنان منچستر آرایش هجومی گرفتند که پرتاب را مدافع چپ انجام دهد، بازیکن چلسی زودتر توپ را برداشت و پرتاب را انجام داد! داور نیز ادامه بازی اعلام کرد و موقعیت خطرناکی روی دروازه منچستر ایجاد شد که در آخرین لحظات ون بیساکا با تک استثنایی خود مانع از باز شدن دروازه منچستر شد و توپ را به کرنر فرستاد. کرنر ارسال شد و کورت زوما در شلوغی محوطه جریمه توپ را وارد دروازه کرد.

در هنگام ارسال کرنر، قبل از اینکه توپ به کورت زوما برسد، آزپلیکوئتا به صورت واضح مدافع منچستر را به جلو هُل داد و مانع از تاثیر گذاری او بر روی توپ شد. این صحنه از دید داورد دور مانده بود ولی با کمک بازبینی صحنه دارو به درستی گل را مردود اعلام کرد. بعد از مردود شدن گل، گزارشگر بی تی اسپورت گفت ” این دقیقا چیزی است که وار برای آن شکل گرفته “

منچستر هم سوپرمن دارد!

از ابتدای حضور هری مگ وایر در منچستر، به خاطر قیمت انتقالش، فشار زیادی بر او وارد بود. عملکرد او در منچستر تا کنون قابل قبول بوده ولی بخاطر مقایسه دائمی او با ویرجیل فن دایک همیشه تلاش های او کمتر از آنچه که باید به چشم می آید. مهم ترین نکته برتری فن داییک نسبت به مگ وایر گلزنی های او برای لیورپول بود که مگ وایر از این حیث موفق عمل نکرده بود. فن داییک ارسال های آرنولد و رابرتسون را بارها در طول این فصل به گل تبدیل کرده، ولی مگ وایر در این زمینه موفق نبوده است. اتفاقا نکته همینجاست؛ آرنولد و رابرتسون! ارسال های بی نظیر مدافعان کناری لیورپول به خصوص در ضربات آزاد. مگ وایر ولی باید با ارسال های فرد کنار بیاید. هنوز دو بازی از آمدن برونو فرناندز نگذشته که ارسال او از کرنر سمت چپ را هری در مقابل بازیکنان پلسی به گل تبدیل کرد و بعد از گل نیز به سبک سوپر من ایستاد و ژست مخصوص او را گرفت تا به هوادران منچستر بگوید، منچستر هم سوپر من دارد!

دومین گل مردود

اشتباه لوک شاو و عدم هماهنگی او با ماتیچ، باعث شد یک فضای خالی بسیار مناسبی در سمت چپ دفاعی منچستر نسیب جیمز شود و او نیز با ارسال بسیار عالی ژیرودِ تازه وارد را در موقعیت گلزنی قرار دهد. ژیرود نیز از موقعیت استفاده کرد و توپ را به تور چسباند. وی ای آر وارد صحنه شد و مشخض شد پای ژیرود در موقعیت آفساید بوده و گل چلسی باز هم مردود شد.

سومین باخت پیاپی لمپارد به منچستر

از ابتدای فصل تا کنون، منچستر اوله گانار سولشیر سه بار به مصاف چلسی لمپارد رفته که در هر سه بازی موفق به شکست حریفش شده است. دو بار در لیگ و یک بار در جام اتحادیه. بعد از سر الکس فرگوسن مربیان منچستر هر کدام در شکست دادن حریفی به خصوص تبحر داشتند. مویس آرسنال را خوب می برد، فن خال لیورپول را، مورینیو تیم های کوچک را و حالا سولشیر چلسی را.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *